Medewerkers Boekwetenschap

  • mw. prof. dr. J.A. (Arianne) Baggerman

    Geschiedenis van uitgeverij en boekhandel (bijzondere leerstoel vanwege de Dr. P.A. Tielestichting)

    j.a.baggerman@uva.nl

    Ga naar deze medewerker
  • dhr. prof. dr. J.A.A.M. (Jos) Biemans

    Wetenschap van het handschrift in relatie tot de beschavingsgeschiedenis, in het bijzonder de Middeleeuwen (bijzondere leerstoel vanwege de Prof. mr. Herman de la Fontaine Verwey Stichting en de Koninklijke Bibliotheek)

    J.A.A.M.Biemans@uva.nl | T: 0205252396

    Ga naar deze medewerker
  • mw. prof. dr. S.F.M. (Saskia) de Bodt

    Illustratie (bijzondere leerstoel vanwege de stichting Fiep Westendorp Foundation)

    S.F.M.deBodt@uva.nl

    Ga naar deze medewerker
  • dhr. prof. dr. J. (Jaap) Boter

    Boekhandel (bijzondere leerstoel vanwege de Koninklijke Nederlandse Boekverkopersbond)

    j.boter@uva.nl

    Ga naar deze medewerker
  • dhr. dr. P. (Paul) Dijstelberge

    P.Dijstelberge@uva.nl

    Ga naar deze medewerker
  • dhr. R. (Rindert) Jagersma MA

    R.Jagersma@uva.nl

    Ga naar deze medewerker
  • mw. E.S. (Eline) Kortekaas MA

    Eline Kortekaas (1992) studeerde Kunstgeschiedenis aan de Universiteit Utrecht en vervolgde haar opleiding aan de Universiteit van Amsterdam met de master Boekwetenschap. In 2017 studeerde zij af op het werk van Kees Kelfkens. Op dit moment maakt zij als promovenda onderdeel uit van het project ‘Decolonizing knowledge: Postcoloniality and the making of modern Indonesia’s knowledge culture, 1945-1970’. Binnen dit project doet zij onderzoek naar de Nederlandse uitgeverij-geschiedenis in Indonesië tussen 1940 en 1960, waarbij zij onder andere meer kijkt welke rol de (Nederlandse) uitgeversindustrie kan worden toegedicht in de productie, distributie en consumptie van kennis. De Nederlandse uitgeverij W. Van Hoeve, gespecialiseerd in boeken over technologie en wetenschap, ligt aan de basis van haar onderzoek.

    e.s.kortekaas@uva.nl

    Ga naar deze medewerker
  • dhr. dr. P.C.J. (Peter) van der Krogt

    P.C.J.vanderKrogt@uva.nl | T: 0205252355

    Ga naar deze medewerker
  • mw. prof. dr. E.A. (Lisa) Kuitert

    Boekwetenschap

    E.A.Kuitert@uva.nl | T: 0205254727

    Ga naar deze medewerker
  • dhr. drs. M.M.J.J.P.E. (Mathieu) Lommen

    M.M.J.J.P.E.Lommen@uva.nl | T: 0205252475

    Ga naar deze medewerker
  • mw. drs. J.W. (Annemiek) Recourt

    J.W.Recourt@uva.nl

    Ga naar deze medewerker
  • dhr. prof. dr. B.J. (Bram) Vannieuwenhuyze

    Historische Cartografie (bijzondere leerstoel vanwege de Stichting Cartographiae Historiae Cathedra)

    B.J.Vannieuwenhuyze@uva.nl

    Ga naar deze medewerker